اشپزی ایرانی.غذاهای محلی.انواع کوکو.اش.پلو.خورش.ابگوشت.کباب.شامی.شیرینی.بستنی.کوفته.دلمه.برانی.مربا.فالوده.شربت.حلوا.

 

مواد لازم:

آناناس 1 عدد متوسط
بستنی وانیلی 200 گرم
توت فرنگی  100گرم

 روش تهیه:
یک عدد آناناس متوسط انتخاب کنید؛ دقت کنید که آناناس کمی رسیده باشد.
قسمت تاج آناناس را با دست بکنید سپس خود آناناس را به صورت اریب برش بزیند. (مانند تصویر)
خود آناناس را به عنوان ظرف این دسر در نظر بگیرید. سپس با چاقو میوه یا گوشت آناناس را از دور تا دور پوست خالی کنید.
 با قاشق بستنی (اِسکوپ) از میوه ی آناناس توپ هایی درست کنید و کنار بگذارید.
 با همان قاشق مخصوص یا اِسکوپ، از بستنی وانیلی هم چند توپ بردارید و کنار بگذارید.
توت فرنگی ها را اگر درشت بود، چهار قسمت کنید و اگر ریز بود، درسته استفاده کنید. داخل پوست آناناس را که به صورت یک کاسه در آمده است با تمام این مواد پُر کنید و آن را  یک ساعت داخل فریزر بگذارید تا طعم میوه ها و بستنی به خود یکدیگر برود.
این دسر را می توانید پس از یک ساعت سرو کنید. این دسر را با میوه های دیگر مانند گیلاس، انگور بنفش، هلو و زردآلو نیز می توانید تهیه کنید.

مواد لازم برای شش نفر

شیر: سه لیتر

تخم‌مرغ: سه عدد

پودر قند: 400 گرم

وانیل: یک قاشق چای‌خوری

تمشک و مربای تمشک‌: به میزان لازم

طرز تهیه:

ابتدا شیر را بجوشانید و به آن وانیل اضافه کنید. سپس زرده‌های تخم‌مرغ را با پودر قند بزنید تا رنگ آن سفید شود. سپس شیر نیم گرم را کم‌کم در آن ریخته و مخلوط کنید. سپس آن را روی شعله ملایم به هم بزنید، پیش از اینکه جوش بیاید بردارید، اما بهتر است شیر و تخم‌مرغ را میان ظرف آبجوش بگذارید، توجه داشته باشید که نباید مایع غلیظ شود و باید آن را از روی شعله بردارید، وقتی سرد که شد در ظرف‌های مخصوص بستنی بریزید و بگذارید در فریزر خودش را بگیرد. پس از اینکه بستنی حاضر شد، آن را داخل ظرف‌های مخصوص بستنی سرو کنید و سپس مانند تصویر با چند قاشق مربای تمشک و خود تمشک تزئین کنید

m-224-2-17

مواد لازم برای چهار نفر:

شیر: یک لیوان

نشاسته: 25 گرم

شکر: 25 گرم

تخممرغ: یک عدد

وانیل: کمی

توتفرنگی: به مقدار لازم

طرز تهیه:

ابتدا شیر را بجوشانید و نشاسته را به آن اضافه کنید تا چند دقیقه بجوشد سپس زرده تخممرغ را که با شکر خوب هم زدهاید به آن اضافه کنید و هم بزنید. یادتان باشد سفیده تخممرغ را باید آنقدر بزنید تا کف کند، وقتی که آماده شد آن را به مایه اولیه اضافه کنید آنگاه وانیل را هم بیفزایید البته هنگامی که وانیل را اضافه میکنید باید چند توتفرنگی را هم در مخلوطکن خرد کرده و به آن اضافه کنید این مخلوط بیش از دو دقیقه احتیاج به پختن ندارد، اگر بیشتر از این شود، مایه خراب خواهد شد. سپس ظرف را کنار بگذارید تا سرد شود، مثل دستور تهیه دیگر بستنیها، حالا شما باید آن را سرو کنید، برای این کار میتوانید کمی بستنی را داخل لیوان بریزید، سپس چند قاشق مربای توتفرنگی، بریزید سپس دوباره با قاشق، بستنی در لیوان بریزید و در پایان برای تزئین مانند تصویر چند توتفرنگی هم روی بستنی بگذارید.

  
نویسنده : فرزانه (ربابه)دریاباری ; ساعت ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٦
تگ ها : بستنی ها