اشپزی ایرانی.غذاهای محلی.انواع کوکو.اش.پلو.خورش.ابگوشت.کباب.شامی.شیرینی.بستنی.کوفته.دلمه.برانی.مربا.فالوده.شربت.حلوا.

 

مواد لازم:

شیر: دو لیوان

نشاسته: پنجاه گرم

شکر: پنجاه گرم

تخم‌مرغ: دو عدد

وانیل: مقداری

زعفران: یک قاشق مرباخوری

خامه: 150 گرمطرز تهیه:

بستنی خامه‌ای یا زعفرانی و یا سنتی از بستنی‌هایی است که در بین خانواده‌های ایرانی بسیار متداول می‌باشد. تهیه آن به شرح ذیل است: ابتدا شیر را بجوشانید و نشاسته را به آن اضافه کنید تا چند دقیقه بپزد. زرده تخم‌مرغ را که با شکر خوب هم زده‌اید را به آن اضافه کنید و بهم بزنید. سفیده تخم‌مرغ را باید آنقدر بزنید تا کف خالصی شود. آن را هم داخل مایع بریزید. سپس وانیل و زعفران را هم به آن اضافه نمایید. این مخلوط بیش از دو دقیقه احتیاج به پختن ندارد. سپس ظرف مایع را بگذارید تا سرد شود. آن‌گاه مخلوط را به همراه خامه هم بزنید و در ظرف مخصوص بریزید و داخل فریزر بگذارید تا زمان سرو کردن آن برسد. البته می‌توانید مخلوط را در لیوان‌های مخصوص بریزید و داخل فریزر بگذارید تا خودش را بگیرد

البته اگر گرمک پیدا نکردید، از طالبی هم می‌توانید استفاده کنید.

مواد لازم برای 8نفر:

- گرمک یا طالبی متوسط؛ یک عدد
- ژله طالبی، یک بسته
- بستنی وانیلی؛ یک و نیم لیوان
- آب جوش؛ یک لیوان

 

روش تهیه:

1 – ابتدا گرمک یا طالبی را بشویید و با چاقوی تیز به 2قسمت مساوی تقسیم کنید. سپس تخم‌های داخل هر نیمه را خارج کرده و گوشت آنها را با استفاده از قاشق‌ یا چاقویی کوچک تا یک‌و نیم‌سانتی‌متری پوست، خالی کنید.

2 – گوشت طالبی یا گرمک را با چاقو به قطعات ریز خرد کنید و داخل سبدی بریزید تا آب اضافی آن خارج شود. حالا هر کدام از پوسته‌ها را داخل کاسه‌ای متناسب با اندازه آنها قرار دهید.

3 – بستنی وانیلی را از فریزر خارج کنید و کمی صبر کنید تا در هوای معمولی اتاق کمی شل شود.
در این فاصله، کاسه بلوری متوسطی آماده کنید و پودر ژله را در آن بریزید. سپس آب جوش را اضافه کنید و آن‌قدر هم بزنید تا پودر ژله به‌طور کامل در آب جوش حل شود.

4 – به جای اینکه طبق روش معمول درست کردن ژله، آب سرد اضافه کنید، یک و نیم لیوان بستنی کمی شل شده را در کاسه محتوی محلول ژله‌ای بریزید و خوب هم بزنید.

5 – هر یک از نیمه پوسته‌های گرمک یا طالبی را با مقداری از گرمک یا طالبی خرد شده به همراه بستنی ژله‌ای مایع پر کنید. سپس پوسته‌ها را به یخچال انتقال دهید و چند ساعت صبر کنید تا بستنی ژله‌ای داخل گرمک یا طالبی کاملا سفت شود. پس از آن شما می‌توانید با چاقو هر نیمه را به چند قسمت تقسیم کنید. به این ترتیب خواهید دید که بستنی ژله‌ای نیز همراه با گرمک یا طالبی بریده می‌شود

  
نویسنده : فرزانه (ربابه)دریاباری ; ساعت ۱٠:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٦
تگ ها : بستنی ها