کب - اشپزی ایرانی.غذاهای محلی.انواع کوکو.اش.پلو.خورش.ابگوشت.کباب.شامی.شیرینی.بستنی.کوفته.دلمه.برانی.مربا.فالوده.شربت.حلوا.

کب

لازم:
- گوشت راسته 250 گرم
یا مغز ران گوساله یا گوسفند
- پیاز ریز سفید 150 گرم
- دنبه (یا کره 50 گرم) 100 گرم
- فلفل سبز دلمه ای 2 یا 3 عدد
- گوجه فرنگی 3 یا 4 عدد
- نمک و فلفل به مقدار لازم

* طرز تهیه:
1- گوشت را به قطعاتی به طول 3 سانتیمتر و قطر 2 سانتیمتر ببرید.
2- سیخ های کوچک چوبی را که از درخت انار تهیه می شود و یا نوع فلزی آن که زنگ نمی زند را تهیه کنید. (در بازار این نوع سیخها به فروش می رسد.)
3- به ترتیب یک قطعه گوشت، یک قطعه دنبه، و یک پیاز کوجک و یک قطعه فلفل سبز دلمه ای به سیخ بکشید تا آنجا که سیخها پر شوند.
4- ته قابلمه مناسبی را که گنجایش سیخها را داشته باشد، یک ردیف گوجه فرنگی ورقه ورقه شده و یک ردیف پیاز حلقه شده بچینید و یک ردیف از سیخهای کباب را روی آن بچینید و به همین ترتیب ادامه دهید تا تمام سیخها در ظرف قرار بگیرند. در قابلمه را ببندید و با حرارت ملایم بگذارید آب گوجه فرنگی کاملاً کشیده شود و گوشت بپزد. (اگر گوشت نپخت، کمی آب به ظرف اضافه کنید.)
5- در اواخر طبخ به کبابها نمک بزنید. وقتی کباب آماده شد باید به هیچ وجه آب نداشته باشد. کبابها را با همان سیخ در دیس چیده، اطراف آن را با حلقه های پیاز و جعفری تزیین کنید.
نکته: در صورت مصرف کره، آن را قطعه ققطعه کرده، لابلای سیخهای کباب بچینید و اگر پیاز ریز سفید در دسترس نبود از پیاز درشت چهار قاچ شده استفاده کنید.

  
نویسنده : فرزانه (ربابه)دریاباری ; ساعت ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱۸
تگ ها : انواع کباب