ماکا - اشپزی ایرانی.غذاهای محلی.انواع کوکو.اش.پلو.خورش.ابگوشت.کباب.شامی.شیرینی.بستنی.کوفته.دلمه.برانی.مربا.فالوده.شربت.حلوا.

ماکا

مواد لازم:
- ماکارونی 400 گرم
- گوشت چرخ کرده 150 گرم
- رب گوجه فرنگی 5/1 تا 2 قاشق غذاخوری
- سیب زمینی 1 عدد بزرگ
- پیاز 2 عدد متوسط
- نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم
- آبلیمو 2 تا 3 قاشق غذاخوری
* طرز تهیه:
1- گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده مخلوط کنید.
2- پیاز را خلال کنید و در مقدار کمی روغن سرخ نمایید. به آن کمی زردچوبه زده، گوشت چرخ کرده را به آن اضافه کنید و حرارت دهید تا آب گوشت کشیده شود.سپس رب را اضافه کنید و کمی تفت دهید. به مایه گوشت، نمک، فلفل و آبلیمو را بیفزایید. (نمک به مقداری اضافه کنید تا نمک ماکارونی را هم تأمین کند، بنابراین مقداری بیشتر از آنچه گوشت احتیاج دارد نمک بریزید.)
3- قابلمه ای مناسب را پر از آب کنید. پس از آن که آب به جوش آمد ماکارونی را همراه با یک قاشق غذاخوری نمک و مقدار کمی زردچوبه (برای خوشرنگ شدن ماکارونی) و یک قاشق غذاخوری روغن (برای این که ماکارونی به هم نجسبد.) داخل آب بریزید و بگذارید ماکارونی مغز پخته شود. سپس آن را در آبکش ریخته با آب نیم گرم کاملاً بشویید تا شوری و لیزی آن گرفته شود.
4- در ته قابلمه یک قاشق غذاخوری روغن بریزید و سیب زمینی های ورقه شده را روی آن بچینید. سپس یک ردیف ماکارونی و یک ردیف از مایه گوشتی روی آن بریزید. و به همین ترتیب ادامه دهید تا ماکارونی تمام شود. ته استکان آب داخل قابلمه ریخته، دم کنی را روی قابلمه قرار دهید و ابتدا با حرارت زیاد بگذارید ماکارونی دم بالا بدهد. سپس حرارت را ملایم کنید، تا ماکارونی دم بکشد و ته دیگ سیب زمینی بسته شود.

  
نویسنده : فرزانه (ربابه)دریاباری ; ساعت ۱۱:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٦/۱۸