مواد لازم برای 4 نفر:
1- کدو حلوایی رسیده نصف یک کدو حلوایی کوچک ( من اگه بخام درست کنم کدو بیشتر از برنج میریزم تو غذا )
2- زیره مقداری
3- پیاز 2 عدد بزرگ
4- کره 50 گرم
5-زعفرون مقداری
فلفل و نمک و رزدچوبه
شکر در صورت نیاز

روش تهیه :
برنج رو که به اندازه 4 نفر برداشتین خیس میدین و میذارین کنار.
پباز رو کاملا ریز خرد میکنیم و با کره تفت میدیم. کدو حلوایی رو هم مربع مربع خرد میکنیم و اضافه میکنیم . اگه کدو شیرین نبود 1 2 ق غذاخوری شکر ه میریزیم.
میذاریم تا کردو توی کره و پیاز حسابی تفت بخوره اما له نشه . نمک و فلفل و زردچوبه میزنیم. نمک خیلی کم باید باشه.
حالا برنج رو میذاریم بجوشه و آبکش میکنیم. و مواد کدو رو لا به لای برنج میریزیم و زیره رو هم می پاشیم رو هر لایه . میذاریم دم بکشه . آخر کار یه مقدار ررعفرون آبکرده هم میریزم روش. تخم مرغ رو هم به تعداد نیمرو میکنیم با کره و میذاریم روی برنج.

/ 2 نظر / 4 بازدید
دومین طرح سراسری ختم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان

دومین طرح سراسری ختم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان خوش آمدید. ثبت نام در بخش ختم قرآن ویژه ماه مبارک رمضان www.khatm-ghorany.blogfa.com این ختم قرآن به نیت سلامتی و تعجیل در ظهور حضرت ولی عصر (عج) و هدیه به روح ملکوتی و بلند مادرمون بی بی حضرت زهرا (س) خواهد بود. دوستانی که تمایل دارند در ختم قرآن ثبت نام کنند لطفا در قسمت نظرات تعداد جزء دلخواه خود را بنویسند تا سهم شما از ختم قرآن آن روز مشخص شود. لطفا حتما آدرس وبلاگ . سایت یا ایمیل خود را ذکر کنید تا سهم شما از طریق یکی از آدرسها اطلاع داده شود. دوستانی که به هر دلیلی آدرسی ندارند برای اطلاع از جزئی که باید بخوانند به همین بخش مراجعه کنند و از شماره جزء که زیر نظر هرکسی درج شده است اطلاع حاصل کنند. ثبت نام برای روز اول ماه مبارک چهارشنبه 19 تیر 92 تا ساعت 12 شب انجام میشود و دوستانی که ثبت نام میکنند باید جزء مشخص شده را حتما تا پایان روز اول تلاوت کنند و این روند تا عید فطر ادامه خواهد داشت . ثبت نام برای هر روز از ماه مبارک روز قبل انجام میشود. در صورتی که تمایل دارید در روز چهارم ماه رمضان یک جزء تلاوت کنید لطفا تا ساعت 12 شب روز سوم ثبت نام خود را انج

سمیه

سلام من یه جور دیگه این پلو رو میپزم کدو رو با پیاز تو روغت تفت میدم ادویه میزنم بعد یه قاشق رب انار میزنم و لابلای برنج ابکشی میزارم. طعمش ملس فوق العاده میشه.